Кустурица: Для албанцев каждый серб - «персона нон грата», и я в том числе! / Кустурица: За Албанце су сви Срби непожељни, па и ја!

03.04.2013

RU

Известный кинорежиссер Эмир Кустурица заявил, что косовские албанцы объявили каждого представителя сербского народа «персоной нон грата» в КиМ, поэтому неудивительно, что и он попадает в эту категорию. После осквернения могил и наших памятников, они запрещают нам по сути дела приезжать в Косово, однако в этом нет ничего нового, сказал Кустурица. Председатель косовской ассоциации кинематографистов Лирак Челяй, являющийся также лидером приштинского отделения Демократической партии Косово, потребовал объявить Кустурицу «персоной нон грата» в связи с его намерениями снять фильм о торговле человеческими органами в Косово. Режиссер заявил, что в ближайшие три года снимет фильм об этих чудовищных событиях, назвав это важнейшей темой столетия, свидетельствующей о возврате к временам язычества.

 


SR

Прослављени режисер Емир Кустурица, изјавио је да су косовски Албанци читав српски народ прогласили "персоном нон грата" на КиМ, па тако не чуди што и њега сврставају у тај ред. Након што су нам порушили гробове и наше споменике, сад су нам заправо рекли да не треба ни да долазимо, али то није ништа ново, рекао је Кустурица. Председник косовског удружења филмских уметника Љирак Ћељај, који је и лидер приштинског одбора Демократске партије Косова Хашима Тачија, затражио је да се Кустурица прогласи непожељним, због најава да ће снимити филм о трговини људским органима на Косову. Кустурица је најавио да ће у наредне три године снимати филм о трговини људским органима на Косову као једној од највећих тема овог века и најбруталнијем акту и најјачем знаку повратка у паганско доба.

(Извор: Тањуг)

Источник: voiceofserbia.org



Нравится