Парламент Сербии обсудит проект соглашения с Приштиной в пятницу / Скупштина Србије у петак о предлогу споразума са Приштином

23.04.2013

РУ

Заседание Парламента Сербии, на котором будет обсуждаться проект соглашения, парафированный представителями Белграда и Приштины в прошлую пятницу в Брюсселе, состоится 26 апреля, заявил спикер парламента Небойша Стефанович. Это решение принято на сегодняшних консультациях спикера парламента с руководителями депутатских групп. Стефанович сказал, что ожидает, что правительство завтра доставит парламенту отчет о переговорах в Брюсселе, в составе которого будет и проект соглашения. Правительство Сербии одобрило сегодня проект соглашения о принципах нормализации отношений, достигнутый в диалоге о КиМ в Брюсселе.

 


СР

Седница Скупштине Србије на којој ће се расправљати о предложеном бриселском споразуму Београда и Приштине биће одржана 26. априла, изјавио је председник парламента Небојша Стефановић. Та одлука је донета на данашњим консултацијама председника Скупштине са шефовима посланичких група. Стефановић је рекао да очекује да ће Влада сутра доставити Скупштини извештај о преговорима у Бриселу који ће садржати и предложени споразум. Влада Србије прихватила је данас Први споразум о принципима који регулишу нормализацију односа, постигнут у дијалогу о Косову и Метохији у Бриселу.

Источник: glassrbije.org



Нравится